Bolagsdata i samarbete med Dun & Bradstreet
Med verifierad affärsdata fattar du smartare beslut. Ta reda på hur.
Bolaget ska bedriva konsultverksamhet inom management, ITtjänster samt rådgivning riktad mot hotell- och resebranschen. Vidare ska bolaget bedriva marknadsföring samt digital produktion och design inom områdena media, musik och film. Bolaget ska även äga och förvalta värdepapper, aktier och fast egendom, samt därmed förenlig verksamhet.
| 2024-12* | 2023-12* | 2022-12* | |
|---|---|---|---|
| Omsättning (tkr) | 2 177 | 2 176 | 1 751 |
| Rörelseresultat, EBIT (tkr) | 1 740 | 1 276 | 724 |
| Resultat efter finansnetto (tkr) | 1 779 | 1 272 | 737 |
| Årets resultat (tkr) | 908 | 753 | 260 |
| Summa tillgångar (tkr) | 4 685 | 3 440 | 2 558 |
| Antal anställda | 1 | 1 | 1 |
Undvik osäkra affärer – ta reda på företagets kreditvärdighet innan du går vidare. Bara 3 % av Sveriges aktiebolag har högsta kreditvärdighet.
Få tillgång till detaljerade kreditupplysningar som visar betalningsförmåga, riskklass, betalningshistorik och mycket mer. Perfekt för dig som:
Vad du får reda på:
Ta en kreditupplysning på detta företag
Prova Dun & Bradstreets kreditupplysningar gratis i 30 dagar| 2024-12* | 2023-12* | 2022-12* | |
|---|---|---|---|
| Omsättning (tkr) | 2 177 | 2 176 | 1 751 |
| Rörelseresultat, EBIT (tkr) | 1 740 | 1 276 | 724 |
| Resultat efter finansnetto (tkr) | 1 779 | 1 272 | 737 |
| Årets resultat (tkr) | 908 | 753 | 260 |
| TILLGÅNGAR | 2024-12* | 2023-12* | 2022-12* |
|---|---|---|---|
| Anläggningstillgångar (tkr) | 2 582 | 2 290 | 2 009 |
| Omsättningstillgångar (tkr) | 2 104 | 1 150 | 549 |
| Tillgångar (tkr) | 4 685 | 3 440 | 2 558 |
| SKULDER, EGET KAPITAL OCH AVSÄTTNINGAR | 2024-12* | 2023-12* | 2022-12* |
|---|---|---|---|
| Eget kapital (tkr) | 2 399 | 1 492 | 1 139 |
| Obeskattade reserver (tkr) | 1 157 | 761 | 440 |
| Avsättningar (tkr) | |||
| Långfristiga skulder (tkr) | |||
| Kortfristiga skulder (tkr) | 1 129 | 1 188 | 979 |
| Skulder och eget kapital (tkr) | 4 685 | 3 440 | 2 558 |
| 2024-12* | 2023-12* | 2022-12* | |
|---|---|---|---|
| Löner till styrelse & VD (tkr) | |||
| Varav tantiem till styrelse & VD (tkr) | |||
| Löner till övriga anställda (tkr) | |||
| Varav resultatlön till övriga anställda (tkr) | |||
| Sociala kostnader (tkr) | |||
| Utdelning till aktieägare (tkr) | 400 |
| 2024-12* | 2023-12* | 2022-12* | |
|---|---|---|---|
| Antal anställda | 1 | 1 | 1 |
| Omsättning per anställd (tkr) | 2 177 | 2 176 | 1 751 |
| Personalkostnader per anställd (tkr) | |||
| Vinstmarginal | 79.9% | 58.6% | 41.4% |
| Soliditet | 69.0% | 59.3% | 56.9% |
| Kassalikviditet | 186.4% | 96.8% | 56.1% |
Delta V Consulting AB ingår i en koncern med 4 bolag. Koncernmoderbolag är Chevalley Holdings AB. Koncernstrukturen baseras på uppgifter från 2024-12.
Bolaget ska bedriva konsultverksamhet inom management, ITtjänster samt rådgivning riktad mot hotell- och resebranschen. Vidare ska bolaget bedriva marknadsföring samt digital produktion och design inom områdena media, musik och film. Bolaget ska även äga och förvalta värdepapper, aktier och fast egendom, samt därmed förenlig verksamhet.